تغییر روزهای فعالیت رصدخانه تاریخ : پنجشنبه، 13 مهر ماه ، 1396
موضوع : رصدخانه observatory


    روزهای فعالیت رصدخانه دانشگاه کاشان به روزهای پایانی هفته انتقال یافت

با توجه به درخواست بسیاری از گروههای بازدیدکننده از رصدخانه، روزهای فعالیت رصدخانه دانشگاه کاشان از روزهای نخست هفته به روزهای پایانی هفته انتقال یافت. بنابراین پذیرش گروههای بازدیدکننده در روزهای سه شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه انجام می گیرد. همچنین کسانی که مایل به بازدید همراه با رصد هستند می توانند سه شنبه شب، چهار شنبه شب و پنج شنبه شب با هماهنگی قبلی به این رصدخانه مراجعه فرمایند.


اين رصدخانه از بين گروههاي نجومي همچنين گروههاي دانشجويي و دبيرستاني علاقمند به نجوم بازديد مي پذيرد. علاقمندان مي توانند زمان بازديد را در ساعات اوليه سه شنبه شب تا پنج شنبه شب با شماره تلفن رصدخانه دانشگاه ( 55723355 - 031 ) هماهنگ نموده. سپس درخواست خود را به رئيس دانشكده فیزیک دانشگاه كاشان با شماره ( 55912570 - 031 ) فكس نمايند. و براي بازديد يا بازديد همراه با رصد در اين مجموعه حضور پيداكنند. لازم به ذكر است برای بازدیدهای خانوادگی نیز جهت جلوگیری از تداخل با گروههای دیگر باید قبلا از طریق شماره تلفن رصدخانه هماهنگ شود.

زمان هاي بازديد:
بازديد روزانه: از سه شنبه تا جمعه
بازديد همراه با رصد: سه شنبه شب تا پنج شنبه شب


  برنامه هاي بازديد:

1 - بازديد روزانه يا بازديد در شبهاي ابري    شامل بازديد از آسمان نما ، ارائه توضيحات در باره صورتهاي فلكي و ساختار كيهان با استفاده از نرم افزارهاي نجومي ، نمايش تعدادي از فيلمها و عكسهاي تصوير برداري شده در اين رصدخانه ، بازديد از تلسكوپ اصلي مستقر در گنبد رصدخانه به عنوان يكي از بزرگترين تلسكوپهاي ايران همراه با ارائه توضيحات در باره تلسكوپ و كنبد تمام اتوماتيك رصدخانه.
مدت برنامه براي يك گروه حداكثر 15 نفره حدود 60 دقيقه وهزينه بازديد به ازاي هر نفر 50000 ريال.

2 - بازديد همراه بارصد شامل كليه موارد ذكر شده در بند ( 1 ) همچنين رصد چند جرم آسماني با تلسكوپهاي 4/8 ، 5 و يا 6 اينچ . لازم به ذکر است که تلسکوپ مستقر در گنبد رصدخانه فقط برای امور پژوهشی مورد استفاده قرار می گیرد. لذا  رصد فقط با تلسکوپهای ذکر شده برای بازدیدکنندگان انجام می شود.
مدت برنامه براي يك گروه حداكثر 15 نفره حدود 90 دقيقه وهزينه بازديد به ازاي هر نفر 80000 ريال.


با توجه به موقعيت استقرار رصدخانه و شرايط كوهستاني در ارتفاعات نياسر و وجود خطراتي همچون وجود پرتگاهها ، حيوانات درنده و حشرات و حيوانات گزنده بديهي است. لذا مسئوليت  آن به عهده بازديد كنندگان است.


بازدید رصدخانه دانشگاه کاشان پایان هفتهمنبع این مقاله : رصدخانه دانشگاه کاشان
http://www.uko.ir/uko_website/fa

آدرس این مطلب :
http://www.uko.ir/uko_website/fa/modules.php?name=News&file=article&sid=280